top of page

Almanya'daTır Şöförlüğü

Uşak ilkay danışmanlık, Almanya'da tır şöförü olmak, almanyada iş, almanyada çalışmak, uşak dil kursu, uşak almanca, uşak ingilizce, Almanya tırcı, almanya tır tamircisi, almanyada tır tamircisi, almanyada tırcı olmak, almanya tır, LKW sürücüsü, src3 almanya, src5 almanya, uşak tır şoförü

Almanya'da profesyonel sürücü ve tır şöförlüğü alanında ciddi bir iş açığı bulunmakta. Almanya'da çalışmaya giden sayısı artmasıyla, en çok ihtiyaç duyulan iş alanlarının başında tır şöförlüğü geliyor. Bir çok kişi Almanya'da nasıl tır şöförü olunur sorusunu merak ediyor.

whatsapp-icon-ilkay-danismanlik.png
call-icon-ilkay-danismanlik-usak-dil-kursu-ve-yurtdisi.png
  • Instagram

Almanya'da Nasıl Tır Şoförü Olunur?

almanyada-nasil-tir-soforu-olunur-almanya-tirci-is-ilani-almanyada-tir-surucu-usak-ilkay (

 Almanya'daki Tır şoförlerinde büyük bir istihdam açığı var. Almanya'da çalışacak insan sayısı arttıkça, Tır ve ağır vasıta şoförlüğü de açık olan iş fırsatlarından biridir. Bu yüzden birçok kişi bu iş fırsatının detaylarını merak ediyor. Almanya'da tır şoförlerinin ortalama maaşı 2.600 Euro civarında. Yıllık maaşları en az 30 bin euro diyebiliriz. Seyahat sırasında yaptığı masrafları da şirketleri karşılıyor.
Almanya'da 6 aydan fazla tır şoförü olmak için öncelikle ehliyet sahibi olmak gerekiyor. Almanya'da ehliyet alma yaşı 17'dir. Almanya'da ehliyet şartları nelerdir? Almanya'da geçerli ehliyet alabilmek için şartlar şu şekildedir.

  • İlk yardım kursu almak

  • Bir sürücü kursuna kayıt yaptırmak

  • Sağlık muayenesinden sorunsuz bir şekilde geçmek

HAYALLERİNİZE GİDEN YOLU BİRLİKTE YÜRÜYELİM

Üçüncü ülke sürücü belgenizi, ülkeye girişinizden itibaren altı ay içinde bir Alman sürücü belgesi ile değiştirmelisiniz. Genellikle, bu dönüşüm hem teorik hem de pratik sürüş sınavını geçmenin bir sonucu olarak gerçekleşir. Yeterlilik sınavlarını geçtikten ve ehliyetinizi yeniledikten sonra şirkette çalışabilirsiniz. İlkay Yurtdışı Danışmanlık olarak bizler siz oraya gitmeden işinizi hazırlamış oluyoruz ve Ülkeye iniş yaptıktan hemen sonra iş aramak veya ilk aylarda yaşayacağınız zorlukları yaşamamız için hemen iş başı yapacak şekilde tüm işlemlerinizi partner firmalarımız ve kendimize ait lojistik firmaları üzerinden hazırlıyoruz. 

bottom of page